Paykasa Nedir?

Türkiye ve Dünya çapında milyonlarca üye iş yeri ağına sahip ve kökeni İngiltere’ye bağlı olan yazılım ve bilişim üzerine kurulmuş olan Ceresline iştiraki ile geliştirilmiş üst seviyede teknolojik ve şifreleme gibi muadili, eşi benzeri görülmemiş özellikler barındıran bir sanal ön ödemeli karttır. Paykasa çevrim içi harcamalarda kredi kartlarının bünyesinde barındırmış olduğu problemleri bulundurmadan, tüketicilere çevrim içi ödeme yapmanın kolaylığını sağlar.

Türkiye bünyesinde kullanıcıların satın almış olduğu 150’den fazla ön ödemeli kart bulunmaktadır. Bu sanal ödeme kartlarının büyük bir kısmı Avrupa bünyesinde barınan ve oldukça büyük sermayeli firmalardır. Paykasa bulunduğu konum itibari ile oldukça büyük sermayeli bir İngiliz şirketi olan “Ceresline” tarafından piyasaya dağıtımı yapılmaktadır.

Ön ödemeli sanal kart olarak adlandırılan paykasa kartın fiziksel olarak varlığı söz konusu değildir ve bulunmamaktadır. 16(on altı) hanesi bulunan bir sayı kombinasyonundan oluşmaktadır. Bakıldığında sanal olarak’da pek bir varlığı olduğu söylenemez.

Bir kerelik kullanılması gereken 16(on altı) haneli rakamlar dışında, ardınızda hiç bir şekilde şahsınıza ait bilgi veya iz bırakmaz. Sunmuş olduğu böylesine üst düzey güvenlik ve gizlilik’ten ötürü oldukça sık tercih edilmektedir.

Ön ödemeli sanal kart satış hizmeti veren bir çok bayiden satın alabileceğiniz bu Kart,yeri geldiğinde Mutedil ve pratik mevhum fasikül olarak da çağrılabilir.

Ayrıca azami düzeyde sağlamlaştırılmış emniyet sistemi sayesinde, paykasa kart ile alışveriş sırasında dolandırılmak, paranızı çaldırmak mümkün değildir. Bu sebepten ötürüdür ki, Paykasa Kart Satın Alarak sizde bu risklerin önüne geçebilir, çevrim içi alışverişin rahatlığı ve güvenliğini tadabilirsiniz.

Kart olarak adlandırılan bu ön ödemeli kart, aslına bakıldığında sadece 16(on altı) sayı kombinasyonundan oluşan ve üst düzey güvenli şekilde tasarlanmış rakamlardan oluşmaktadır.

Güvenilir Alışveriş Yöntemi Paykasa

Paykasa ile güvenilir alışveriş

Alışverişleri daha güvenli bir şekle sokmak ve süratli bir biçimde sonlandırmak paykasa ile çok kolay hale gelmektedir. Bu konuda müşterilerine yardımcı olan bu e-pin, herhangi bir ekstra ücret talep etmeden, alışverişin gerçekleşmesine neden olur. Güvenilir olmasına neden olan bir diğer yöntemi ise herhangi bir kişisel veri bilgisi paylaşılmaması’dır.

Kartın üzerinde CCV kodu gibi bir kod bulunmadığı için ekstradan bir işlemde gerekmez. Bu nedenle güvenilir alanda hizmet vermektedir. Kartın tüm çevrim içi web sitelerinde geçmesi ve bu ödeme seçeneğinin kabul görmesi alışverişi güvenli ve kolay bir hale getirmektedir. Bu sanal cüzdan sistemi ile birlikte, ödeme sağlayarak alışveriş yapmak daha kolay hale geliyor. Böylelikle kartın içinde bulunan tutarın dışında fazla alışveriş yapılmasını da engellemiş oluyor.

Paykasa Kullanımı

Paykasa kullanımı

Paykasa kart çevrim içi ortamda, sanal para olarak isimlendirilen 16 haneli bir e-pin kart kullanımıdır. E-ticaret, oyun ve alışveriş sitelerinde kişisel verilerinizi paylaşmadan güvenle alışveriş yapmanızı sağlar. E-pin bir ödeme seçeneğidir. E-pin kodlarının her biri harf ve rakamlardan oluşmaktadır. 8, 12, 16 gibi sayılardan oluşmaktadır. Online oyun ve e ticaret siteleri tarafından çok sık kullanılmaktadır.

Tek kullanımlık olan ödeme kartı online ve telefon üzerinden yapılan alışverişlerde ihtiyaç halinde güvenli bir şekilde ödemenizi sağlar. Sanal ve tek kullanımlık olmasından dolayı ilk kullanımdan sonra geçerliliğini bitirir. Böylelikle herhangi bir kaybolma ve çalınma riski de bulunmaz.

Paykasa Nereden Alınır?

Paykasa nereden alınır

 İçerisinde bulunduğumuz teknoloji çağı vasıtası ile, çok yaygın olarak kullanımı sağlanmaktadır. SSL sertifikası olan, Türkiye de resmi kart satışı hizmetleri belgesi bulunan bir bayiden almanızda da fayda var. Bu bilgiye de ancak bu sanal cüzdanının kendi resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Satın almak için çevrim içi satışın yapıldığı resmi site üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Satış işlemi gerçekleştirildikten sonra 16 haneli kartınızı kullanıma açabilirsiniz.

Sanal kart alımı yapılırken, sitelerin güvenli olmasına dikkat etmeniz de fayda var. Bunun için forumlar üzerinden detaylı bir şekilde araştırma yapmanız da fayda var. Satın alma sırasında sizden ödeme bilgileri istenir. Bunun için de EFT, Havalar ve Ecopayz gibi ödeme seçeneklerini kullanmanız mümkün. Kendi adınıza ait bilgileri girerek kart çıkarmanız halinde kısa sürede üyeliğiniz aktif edilerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paykasa’nın Geçerli Olduğu Siteler

Dünya genelinde her ülke tarafından kullanımı yapılan bu sistem, Türkiye’de de, yaygınlaşmış bir sistemdir. Alışveriş sitelerinde genellikle sanal oyun konusunda çok sık tercih edilir. Metin2, Knight Online, Silkroad, League of Legends gibi siteler de tercih edilir. Oyun içi alımlar da kullanılan güvenilir paykasa güvenle alışveriş yapabilme imkanı sunduğu için online oyunlar da kullanılmaktadır. Sadece online oyun sitelerinde değil online alışveriş yapılan siteler üzerinden de kendinize ait alışverişinizi bu kart ile tamamlamanız mümkün. Paykasa nedir? Olarak internet üzerinden detaylı bir bilgiye sahip olarak kart çıkarma işlemlerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Paykasa Whatsapp